Трамп: ќе се сретнам со Путин на Г20 во Јапонија

0 Просмотры
Опубликовано на vCentre.NET В Путин

Спасибо! Поделитесь с друзьями!

URL

Вам не понравилось видео. Спасибо за то что поделились своим мнением!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Описание

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе се состане со рускиот претседател Владимир Путин за време на самитот на Групата 20 во Јапонија кон крајот на овој месец. Кремљ пак соопшти дека не добил потврда од Вашингтон за евентуална таква средба.
Објавено на https://www.slobodnaevropa.mk/a/29996776.html

Показать больше

Написать комментарий

Комментарии

Комментариев нет.